Boże Narodzenie na ludowo

Boże Narodzenie na ludowo

 (12)    0

Boże Narodzenie to szczególny czas, który pragniemy dzielić razem z najbliższymi. Jeśli chcesz, aby tegoroczne święta były naprawdę wyjątkowe, to urządź je w stylu folk! Zaopatrz się w produkty z motywem ludowym i spraw radość swoim bliskim.

Świąteczny dom

Tym, co w znacznym stopniu tworzy świąteczną atmosferę jest pięknie ubrana choinka. A jeśli choinka, to również ozdoby. Jakie ? Na przykład niepowtarzalne, ręcznie malowane, folkowe bombki z motywem kaszubskim czy też kociewskim. Innym typem oryginalnej ozdoby do salonu będą zabawne, dekoracyjne skarpety. Ten typ gadżetu świetnie sprawdzi się także w roli opakowania na prezent.

 Oczywiście równie ważne co ozdoby choinkowe są dekoracje znajdujące się na świątecznym stole. Aby podkreślić szczególny charakter Bożego Narodzenia warto zaopatrzyć się w zdobiony ludowym wzorem obrus, wykonany z gęstej bawełny wysokiej jakości czy też użyteczne, papierowe serwetki z motywem folkowym. A jeśli chcesz dodać świątecznej kolacji niezwykłego klimatu, to postaw na stole ręcznie malowane ozdobne świece  z ludowym motywem łowickich, czy kaszubskich kwiatów.

Prezenty piękne…

Prezenty stanowią nieodłączny element Bożego Narodzenia. Naturalnie one także mogą posiadać folkowy charakter. Co warto podarować bliskim z okazji nadchodzących świąt? Świetnym upominkiem może się okazać ozdoba w postaci rzeźby anioła wykonana z lipowego drewna, autorstwa ludowej artystki Agnieszki Trzcinki. A jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, to polecamy Bożonarodzeniową szopką. To wielofigurowe dzieło zostało wyrzeźbione w drewnie przez Mariana Ulca, cenionego ludowego rzeźbiarza. Prace wspomnianego artysty prezentowane były na licznych wystawach zagranicznych, m. in. w Niemczech, Szwajcarii czy Stanach Zjednoczonych.

 …i praktyczne

Wolisz praktyczne upominki? Jednym z polecanych prezentów tego rodzaju jest komplet pościeli  z tradycyjnym haftem. Pościel uszyta została z wysokiej gatunkowo bawełny. Tym, co wyróżnia ją na tle wyrobów innych marek jest pieczołowicie wykonany haft przestawiający ludowy motyw. Posiadasz ograniczony budżet? To żaden problem! W naszym sklepie znajdziesz całą masę pięknych i zarazem praktycznych drobiazgów, takich jak kubeczki, skarpetki, biżuteria czy zabawki a również piękne grawerowane w ludowe wzory wałki do ciasta !

 (12)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha