Wielbiciele folku w kuchni

Wielbiciele folku w kuchni

 (3)    0

 

XIX - wieczna produkcja maszynowa sprawiła, że wyroby takie jak wyszukane sztućce czy naczynia stały się produktami ogólnodostępnymi. Szybko zastąpiły one drewniane łyżki czy też proste miski, tym samym doprowadzając do rozwinięcia etykiety związanej z jedzeniem. Na polskich stołach pojawiły się zatem wyszukane przedmioty, których obecnie próżno szukać w asortymencie większości sklepów. I choć z czasem zasady polskiej kultury stoły odeszły – przynajmniej w pewnym stopniu – do lamusa, to jednak miłośnicy gastronomii w dalszym ciągu dokładają wszelkich starań by posiadane przez nich wyposażenie kuchenne było nie tylko praktyczne, ale także piękne. Kochasz styl ludowy? Chcesz aby twoja kuchnia posiadała charakter folkowy? Oto użyteczne gadżety i akcesoria kuchenne, które z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi stylu ludowego.

 

Zastawa

 

Zastawa stołowa odgrywa niezwykle ważną rolę w przypadku dosłownie każdego, nawet najmniejszego posiłku czy też przekąski. Odpowiednie podanie sprawia, iż potrawa zyskuje na atrakcyjności i – mówiąc wprost – smakuje zdecydowanie lepiej!  Właśnie dlatego warto wyposażyć się w piękne talerze folkowe oraz zastawę wykonaną z absolutnie kultowej porcelany Ćmielów. Co jeszcze? Jeśli chcesz, aby świąteczna kawa czy też herbata nabrały niepowtarzalnego smaku i aromatu, to zaparz ją w oryginalnym, folkowym kubku! Jakim konkretnie? Na przykład ze wzorem zaczerpniętym z ludowego haftu czy też łowickiej wycinanki. Wolisz coś bardziej eleganckiego? W takim razie sięgnij po urocze, ludowe filiżanki. W naszym sklepie znajdziesz różnego typu filiżanki, np. zdobione motywem kwiatowym inspirowanym malowanymi domami z Zalipia, wzorami z kaszubskiego ludowego haftu, a także kolorowymi, ludowymi wycinankami. 

 

Kuchenne tekstylia

 

Tym, czego po prostu nie może zabraknąć w odpowiednio wyposażonej kuchni są tekstylia, a zatem fartuszki oraz rękawice kuchenne. Naturalnie one także mogą cieszyć nasze oczy kolorowym, ludowym wzorem. Co jeszcze? Wśród innych, godnych polecenia produktów tego rodzaju warto wymienić między innymi koszyczki na pieczywo uszyte z wysokogatunkowej tkaniny, które sprawdzą się również w roli pojemnika na owoce.

Niezbędne akcesoria

 

Słodkie ciasteczka to idealna przekąska do pracy czy też szkoły. To także wspaniały dodatek do popołudniowej kawy pitej w towarzystwie przyjaciół czy też rodziny. Chcesz zaskoczyć swoich bliskich? W takim razie zaserwuj im ciastka ze wzorem ludowym! Jak je wykonać? Wystarczy użyć grawerowanego wałka z folkowym motywem. To prosty sposób na nadanie domowym wypiekom niepowtarzalnego charakteru. Wśród innych, godnych polecenia akcesoriów w stylu folk warto także wymienić podstawki pod garnek. Praktyczna i piękna podstawka ochroni powierzchnię stołu i sprawi, że nawet klasyczne danie zyska dodatkowych kolorów. Na samym końcu warto pamiętać o niepozornych, acz niezbędnych papierowych serwetkach. One również mogą cieszyć nasze oczy folkowym wzorem np. łowickimi kwiatami, designem zaczerpniętym wprost z ludowych makatek bądź też motywami z regionu wdzydzkiego.

 

 (3)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha