Polityka prywatności i ochrona danych osobowych

Kto jest administratorem danych osobowych?

Administratorem danych jest firma Kokofolk Joanna Wolska, mieszcząca się pod adresem : ul. Ułańska 7, 24-220 Niedrzwica Kościelna.

W sprawach związanych z Państwa danymi proszę pisać na : kontakt@kokofolk.pl

Skąd mamy Państwa dane?

Otrzymaliśmy je od Państwa w związku z zakupami dokonywanymi przez Państwa na stronie sklepu internetowego kokofolk.pl

Jaki jest cel i podstawa prawna przetwarzania Państwa danych?

Przetwarzanie danych niezbędne jest dla realizacji zakupów w Sklepie Internetowym kokofolk.pl, zapewnia to możliwość obsługi transakcji jej realizację w ramach umowy sprzedaży. Dodatkowo, przepisy prawa wymagają od nas przetwarzania danych dla celów podatkowych i rachunkowych.

Sklep przetwarza dane również w celu zapisywania danych w plikach cookies,umożliwiających poprawne funkcjonowanie sklepu- Jeżeli nie chcesz, by dane te były zapisywane możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.

Czy podanie danych jest obowiązkiem?

Sklep wymaga podania danych, by móc zawrzeć z Państwem umowę sprzedaży, w związku z przeprowadzonymi transakcjami. Niezbędne jest podanie adresu do wysyłki zamówionych towarów, a także telefonu, wymaganego przez firmę kurierską dla dostarczenia towarów do Państwa.

Jakie macie Państwo uprawnienia w zakresie przetwarzania danych?

Mają Państwo prawo do: żądania dostępu do danych osobowych dotyczących Państwa, sprostowania danych, żądania uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, usunięcia danych lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania Państwa danych osobowych, prawo przeniesienia Państwa danych osobowych. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie.

Wycofanie zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce przed cofnięciem zgody.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych mają Państwo prawo wniesienia skargi do odpowiedniego organu nadzorczego.

Komu udostępniamy dane osobowe?

Dane osobowe udostępniamy tylko wtedy, gdy jest to konieczne – podmiotom wspierającym funkcjonowanie sklepu w świadczeniu usług marketingowych - (dotyczy osób, które wyraziły chęć otrzymywania newslettera), a także podmiotom, za pośrednictwem których zamówiony towar trafia pod wskazany w zamówieniu adres, tj. firmie kurierskiej – wyłącznie w zakresie koniecznym do prawidłowej realizacji zamówienia.

Jak długo dane osobowe będą przechowywane przez Sklep?

Okres przetwarzania danych osobowych dla celów sprzedaży wynosi 5 lat od zakończenia roku obrachunkowego, w którym wystąpiła ostatnia płatność za zamówienie, a danych do celów marketingowych (newsletter) do czasu uzyskania sprzeciwu lub żądania usunięcia